Танец, Театр

ФАУСТ

ФАУСТ

Mis on su tuum, maailm ja elu, aeg ja ruum…
(J. W. Goethe)

Ekspressionistlik rännak Murnau, Goethe ja Marlow ainetel

Faust on rahutu teadlane, kes otsib meeleheitlikult kõiksuse sisimat olemust, kuid on masenduses oma mõistuse inimliku piiratuse tajumisest. Ta on õppinud mitmeid teadusi, kuid leiab, et ei tea endiselt midagi, mis suudaks näidata inimsoole teed parema suunas. Taevas sõlmivad Jumal ja Kurat Fausti hinge peale kihlveo. Mefistofeles pakub Faustile noorendavat võlujooki ning mahitab teda võrgutama ja petma süütut ning vaga Margaretat. Kas Margareta hukkub ning Faust ei suuda teda päästa? Või siiski…

VAT Teatri „Faust“ otsib kunstitõde tummfilmiesteetikast.

Friedrich Wilhelm Murnau on üks saksa filmikunsti suurtest loojatest ja oluline figuur ekspressionismiliikumises. Üks tema tuntumatest filmidest on „Faust“ (1926).

Johann Wolfgang Goethe kirjutas värsstragöödia „Faust“ algvariandi aastatel 1773–1775. Aastal 1790 ilmus trükis «Faust. Fragment». Aastal 1808 ilmus «Faust I». «Faust II» ilmus 1833. aastal, pärast kirjaniku surma.

Christopher Marlowe kirjutas näidendi „Doktor Faustuse traagiline lugu“arvatavasti aastatel 1588-1589. Marlowe oli inglise renessansikirjanik, Shakespeare’i kaasaegne ja tema kõrval üks suurimaid dramaturge, kes jättis maailmale seitse tragöödia vormis näitemängu.

Etendus on ühes vaatuses, 1 h ja 20 min.
Esietendus: 29. november 2012 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Субтитры на русском языке!

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

Галерея

Программа

Купить в Piletilevi

Osalised

  • Автор и режиссер Aare Toikka
  • Художник и композитор Kaspar Jancis
  • Художник по свету Sander Põllu
  • Видео Peeter Ritso

На сцене:
Liisa Pulk
Ago Soots
Margo Teder
Meelis Põdersoo
Tanel Saar
Madis Muul või Jaak Lutsoja (akordion).