Kontsert

SAARSALU | VINTSKEVITŠ “Jazz For Two”

Korraldaja Philly Joe’s

Kahe põneva helikeelega muusiku – Saarsalu ja Vintskevichi duo sündis 1984. aastal Venemaal. Duo tähelennuks läänes oli aasta 1989, mil neil õnnestus pärast kaks aastat kestnud läbirääkimisi Nõukogude Liidu ja USA vahel osaleda Ameerika suurimal –
Lionel Hamptoni džässifestivalil Idahos. Nõukogude duo debüüti saatis suur menu – muusikute fotod ja intervjuud jõudsid ajakirjanduse esikaantele. Triumfiks oli festivalipoolne kingitus, mille andis üle legendaarne vibrafonist Lionel Hampton isiklikult – Selmer saksofon Saarsalule (millel Saarsalu mängib tänaseni) ning süntesaator Leonid Vintskevichile. Duo on esinenud kõikidel kontinentidel (v.a. Austraalia) ning andnud meistriklasse paljudes riikides.

Muusikaajakirjanik Kirill Moškov nimetab Saarsalu ja Vintskevichi duot üheks kõige huvitavamaks duoks kaasaegses euroopa džässis: “Saarsalu mehine saksofon meenutab kord mässulist džässi minevikust, siis “laulab” mõtlikult. Harmooniline, köitev kooslus traditsioonilisest ja avangardsest džässist, vene sümfonismist, eesti ja vene folkloorist – see on Vintskevichi ja Saarsalu ebatavalise stiili alus, mis on võlunud kogu maailma muusikapublikut ja kriitikuid.

Kontsert toimub Vaba Lava Narva teatrikeskuse Kohvikus nr. 2 aadressil Linda 2, Narva.
Kontsert algab kell 19 — täiesti tasuta!

Laudade broneerimiseks palume kirjutada või helistada Vaba Lava kohvikusse: või +372 5349 3663.

Ajakava

Tasuta

Osalised

  • saksofon Lembit Saarsalu
  • klaver Leonid Vintskevitš