Teater Eesti

PRAEGU POLE AEG ARMASTAMISEKS

Korraldaja R.A.A.A.M.

PRAEGU POLE AEG ARMASTAMISEKS

Mida teha, kui ettekuulutaja, kes pole veel kunagi eksinud, on teatanud, et sinu naise juurde tuleb täna öösel mees? Aga sinul on nagu kiuste vaja sõtta minna! Vägagi keeruline olukord.

Põhineb Guilherme Figueiredo näidendil “Um Deus dormiu lá em casa”. 

Kadi Herkül:

“Udmurdi lavastaja Damir Salimzianovi „Praegu pole aeg armastamiseks“ võlubki just oma mängulusti, avatud ja julge jämekoomikaga. See mängumaailm, milles on kõrvuti ja segiläbi madal ja kõrgstiil, jumalad ja orjad, antiik ja kaasaeg, on igapidi üle võlli. See on farss tões ja vaimus: ebareaalsed sündmustikupöörded, jaburalt silmaklapistatud tegelased, eri ajastute ja kultuuride vihjetest kubisev dialoog, kus vaataja ees uperpallitavad kreeka ja rooma mütoloogiad, Hispaania keskaeg ja Kreeka võlakriis. Nii teksti kui lavastust ühendab ja läbib totaalne stilistiline ning vormiline eklektika, mille näiteseltskond ilmse mõnuga lahti mängib.

Loona tõukub „Praegu pole aeg armastamiseks“ antiikmütoloogiast – see on kes-teab-mitmekümnes tõlgendus Jupiteri seiklusest Alkmenega ja Heraklese eostamisest, samal ajal kui Alkmene abikaasa, vapper väejuht Amphitryon Teeba vaenlastega sõdib. Klassikalises kaanonis Plautusest Molière’ini on „Amphitryon“ olnud eksituste farss, milles Amphitryon ja Amphitryoniks moondunud Jupiter vastukäivaid käske jagavad ning kõigi ülejäänute loogika ja mõistuse lühisesse ajavad.”

Vanusepiirang 12+

Kestus 2h 20min
Ühe vaheajaga

Etendustel on venekeelsed tiitrid.

Galerii

Osalised

  • Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia)
  • Kunstnik Ervin Õunapuu
  • Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
  • Valguskunstnik Priidu Adlas
  • Etenduse juht Tuuli Raadik

Laval:
Kristo Viiding
Mari Liis Lill või Ingrid Martin
Martin Kõiv
Ott Kartau
Harriet Toompere (Draamateater)
Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater)