Teater

HEDDA GABLER

Korraldaja Vaba Lava SA

Kuninglik Draamateater DRAMATEN (Rootsi) 

„Hedda Gabler“ Anna Petterssoni lavastuses kujutab endast Henrik Ibseni ühe tuntuima näidendi visuaal-eksperimentaalset dekonstruktsiooni. Näitekirjanduse maailmaklassika kullafondi kuuluvat näidendit on aegade jooksul erinevates teatrites üle kogu maailma palju lavastatud. 1890. aastal kirjutatud „Hedda Gabler“ räägib loo naisest, keda lämmatab ärritavalt igav ja väikekodanlik keskkond ja kes tunneb järjest enam painavat vajadust end sellest lahti rebida.

Electra Hallman nimiosas on ainuke näitleja, kes on füüsiliselt laval. Kolm ülejäänud tegelast, kes tiirlevad ümber Hedda – Jörgen Tesman, assessor Brack ja Ejlert Lövborg, on esitatud läbi videoprojektsiooni.

1998. aastal mängis Anna Pettersson ise Hedda Gablerit kriitikute poolt kõrgelt hinnatud Stockholmi Linnateatri lavastuses. Nüüd juba lavastajana jätkab ta originaalsel ja radikaalsel moel selle Ibseni näidendi uute tahkude avastamist.

Lavastaja: Anna Pettersson

Lavakujundus: Anna Pettersson, Jan Lundberg

Kostüümid: Jan Lundberg

Heli ja valgus: Gustave Lund

Valguskujundus: Magnus Pettersson

Maskid ja parukad: Thea Holmberg Kristensen

Filmiprodutsent: Dallas Motion Agency

Operaator: Klas Hjertberg, Dallas Motion Agency 

LAVAL: Electra Hallman, Mattis Herman Nyquist, Kim Haugen, Eindride Eidsvold

Lavastus kestab 1 tund ja 10 minutit ilma vaheajata.

Peale etendust toimub vestlusring publikuga.

Etendus on rootsi ja norra keeles koos tõlkega eesti ja vene keelde. 

Projekti toetab Rootsi Instituut ja Rootsi Suursaatkond Eestis.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Vaba Lava Narva teatrikeskus saab avapaugu etenduskunstide nädalaga, mis kuulub EV100 juubeliprogrammi. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

 


TOETAJAD JA PARTNERID

EV Kultuuriministeerium, EAS, EV100, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp, Rootsi Instituut, Rootsi Suursaatkond, Soome Instituut Eestis, Goethe Instituut, Saksamaa Suursaatkond, Jysk, Kreenholm, MyFitness, Dunker, Astri Keskus, Piletilevi.

  • Etenduskunstide nädala programm on täiendamisel. Jälgi kodulehte: www.vabalava.ee
  • Vaba Lava jätab endale õiguse teha mängukavas muudatusi.

Galerii